Fransız Ezana saygıdan sustu onun bunun çocukları bağırdı...

Ünlü müzisyen Emma Shapplin 13 Ağustos akşamı, konseri sırasında ezan okununca hemen ara verdi. Fakat bir gayr-i müslim olmasına rağmen onun bu saygıyla konserine ara vermesi bazı dinsizlik ötesi kuduzları fena halde kızdırdı. Şarkıcıya anında tepki veren bu cibilliyeti bozukla “susma devam et” diye bağırdılar, şakıcıyı ıslıklayıp yuhaladılar!..

Dünyaca ünlü müzisyen Emma Shapplin Bodrum'da konser verdiği sırada ezan okundu. Emma Shapplin, coşkunun en had safhaya ulaştığı noktada ezan okununca konserine saygıdan ara verdi. Ancak Shapplin'in gösterdiği hassasiyete bazı cibilliyeti bozuk seyircilerin protesto alkışı ile tepki vermesi sosyal medyada on binlerce kişiden tepki aldı.

Tepki gösterirken yapılan küfürleri istisna edersek herşeye rağmen millî hassasiyetin yine de çok yüksek olduğu ortaya çıkıyor. Ancak insanı meraklandıran buna rağmen bu soyu bozukların, bu cinsi bozukların, bu onun bunun çocuklarının bu cür’eti nereden buldukları?

13. Bodrum Müzik Festivali'de sahne alan Emma Shapplin Bodrum'da konser verdi. Konser biletleri günler öncesinden tükenen Shapplin sahnede yeni ve eski şarkılarını seslendirdi.

Dünyanın en köklü orkestralarından Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ile beraber sahne alan Emma Shapplin,ezanı duyunca anında konserine ara verdi ve Ezan-ı Muhammedî bitene kadar da bekledi.

Ancak bu sırada ezana saygı göstererek konsere ara veren Emma Shapplin'i “susma, bekleme, şarkına devam et” diye protesto ederek alkışlayanlar, ıslık çalala ve yuh çekenler oldu. Sosyal medyada gündem olan bu durum bütün Türkiye’nin tepkisini çekti.

Hattâ o kada ki çağdaş ve kemalist kesimden dahi ciddî tepkiler geldi bu onun bunun çocuklarına... Umarız bir daha böyle bir çirkinlik, böyle bir yozluk sergilemeye cesaret edemezler. Kimsenin toplumu germeye hakkı yok. Dinsizsen bile şu Fransız kadın kadar saygı göstermesini bileceksin. Burası kahir ekseriyeti Müslüman olan bir ülke. Elin Frasızı biliyor da sen mi bilmiyorsun? Yuh sana, asıl sana yuh ey şerefsiz... 16 Ağustos 2017

Haberi 15 Ağustos 2017, 08:01 tarihinde Ayşe Hatunhekim eklemiş,  ve 2 yorum yapılmıştır.
İlgili Diğer Haberler - TÜMÜ
YukarıGeriAna Sayfa
Üç büyük olay...
14 Temmuz 2020, 00:01

ALINTI YAZILAR

Tüm Yazarlar

YAZARLARIMIZ

Tüm Yazarlar

Son Eklenen Galeriler

Anket

YENİ DÖNEMDE MASKE TAKMAYANLARA CEZA


  Diğer anketler

Facebook