Van'da deprem 9 ölü...

İran'ın Türkiye sınırına yakın Khoy kentinde meydan gelen 5.9 büyüklüğündeki depremde Van'da birçok ev yıkıldı. Sağlık Bakanı Koca, Türkiye - İran sınırındaki depremle ilgili, "9 vatandaşımız hayatını kaybetti, 37 yaralımız var, 9'unun durumu kritik" diye konuştu.

İran merkezli depremde Van'da 9 kişi hayatını kaybetti

İran'ın Türkiye sınırına yakın Khoy kentinde meydan gelen 5.9 büyüklüğündeki depremde Van'da birçok ev yıkıldı. Sağlık Bakanı Koca, Türkiye - İran sınırındaki depremle ilgili, “9 vatandaşımız hayatını kaybetti, 37 yaralımız var, 9'unun durumu kritik” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran'da meydana gelen ve Van'da da hissedilen depremle ilgili İçişleri Bakanı Soylu'dan telefonla bilgi aldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un Elazığ'daki çalışmalarına devam edeceğini belirten Soylu, kendisinin ise deprem bölgesine geçeceğini dile getirdi.

Depremin zarar verdiği bölgelerde alınacak tedbirlere ilişkin soru üzerine Soylu, ilgili personellerin bölgede olduğunu ve gerekli değerlendirmeleri en ince detaylarına kadar yaptıklarını anlattı.

Kerpiç evlerin artçı sarsıntılar konusunda çok riskli yapılar olduğuna dikkati çeken Soylu, “Beton yapıların hasar görenleri muhakkak var. Maalesef kerpiçlerde toprak söz konusu oluyor ve toprak boğulmasını da peşinden getirebiliyor. Onun için kerpiç evler konusunda tedirginliğimiz, riskimiz var. Bu konuda arkadaşlarımız tüm bölge halkına gerekli duyurularda bulunuyorlar” şeklinde konuştu. 23.02.2020

Haberi 23 Şubat 2020, 13:09 tarihinde Şeyhmus Diyarbekirli eklemiş,  ve 0 yorum yapılmıştır.
İlgili Diğer Haberler - TÜMÜ
YukarıGeriAna Sayfa
Üç büyük olay...
14 Temmuz 2020, 00:01

ALINTI YAZILAR

Tüm Yazarlar

YAZARLARIMIZ

Tüm Yazarlar

Son Eklenen Galeriler

Anket

YENİ DÖNEMDE MASKE TAKMAYANLARA CEZA


  Diğer anketler

Facebook