Şirket de piotlar da havalimanı da...

Yazarımız son uçak kazasını yorumladı... Nalına da mıhına da vuran yazarımız, uçak kazaları sonrasında hepimizin merak ettiği konuları masaya yatırıyor, "ucuz şirket emniyetsizlik midir?" konusundan tutun da kazanın pilotaj hatalarına kadar irdeliyor... İşte o yazı:

Büyük bir faciadan kıl payı dönüldü. Ağzı olan konuşuyor. Sivil havacılıkta 13 yıl kokpit ehli biri olarak diyeceklerimiz belki dikkat çeker ve inşá’allah hem şirketlerin kendilerine çeki düzen vermelerine, hem de yolcularımıza katkımız olur da böylesi facialar azalır...

Kazayı yapan şirketle bir husumetim yok. Üstelik 3 ölümlü, ucuz atlatılmış bu feci uçak kazasının hatalarını daha ağırlıklı olarak meslektaşlarımda buluyorum. Yanılıyor da olabilirim. Bu yazımda genel hususlar yer alacak:

Garip guraba ucuz havayolunu seçer... Ne yapsın parası ona yetiyordur. THY uçuş fiyatlarına bakar aklı dumur olur, elleri titrer ve hemen arama motoruna “en ucuz bilet” yazar ve uygun uçuş saatini seçip biletini alır.

Ucuz havayolu şirkenin pahalısından farkı var mıdır? Pahalı şirket emniyet mi demektir? Hayır tam olarak bunu demek istemiyorum.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ: http://www.harbidenhaber.com/yazarlar/1095-seyhmus-diyarbekirli-ucak-kazasi.html 
Haberi 08 Şubat 2020, 00:01 tarihinde Ayşe Hatunhekim eklemiş,  ve 0 yorum yapılmıştır.
İlgili Diğer Haberler - TÜMÜ
YukarıGeriAna Sayfa
Üç büyük olay...
14 Temmuz 2020, 00:01

ALINTI YAZILAR

Tüm Yazarlar

YAZARLARIMIZ

Tüm Yazarlar

Son Eklenen Galeriler

Anket

YENİ DÖNEMDE MASKE TAKMAYANLARA CEZA


  Diğer anketler

Facebook