Türkiye Ümmü Gülsüm'le gurur duyuyor

Artvin'de küçük yaşta geçirdiği ateşli hastalık sonrası konuşma yetisini kaybeden Ümmü Gülsüm Genç (27), katıldığı 'Kim Milyoner Olmak İster' yarışmasında 125 bin TL ödül kazandı. Sosyal medyada gündem olan Ümmü Gülsüm, memleketi Artvin'de, başta yakınları olmak üzere tüm hemşerilerinin gurur kaynağı oldu.

ATV ekranlarında dün gece yayınlanan 'Kim Milyoner Olmak İster' isimli yarışma programı, Artvin'de 4 yaşında geçirdiği ateşli hastalık sonucu konuşma yetisini kaybeden Ümmü Gülsüm için farklı bir formatta hazırlandı. Yarışmada, Ümmü Gülsüm Genç kendisine özel hazırlanan kartonlarla yanıtları verdi, sunucu Kenan İmirzalıoğlu ile küçük panoya yazılar yazarak diyalog kurdu.

Genç kızın, güler yüzü, enerjisi, azmi ve yarışmadaki performansı, ekran başında izleyenlerin dikkatini çekti. Yarışma performansı izleyiciden tam not alan Ümmü Gülsüm, yarışmadan 125 bin TL ödül kazandı. Fakat aşırı ve insafsız vergi yüzünden Ümmü Gülsüm bu paranın ancak 101 bin lirasını alabilecek...

Atatürk Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü mezunu Ümmü Gülsüm kızımızın enerjisi ve inancı, sosyal medyada gündem oldu. Herkesi kendine hayran bırakan genç kız, Twitter'da da 'trend topic' listesine adını yazdırdı. Binlerce takipçi, sosyal medya hesaplarından genç kızın yarışma anına ait fotoğraflarıyla tebrik mesajları yayımladı.

#kimmilyonerolmakister yarışması böylesini görmedi...

Yarışma formatı dahi onun için değişti. O engelin insanın kendine koyduğu bir inançsızlık maniası olduğunu gösterdi... Cumhurbaşkanına kadar bütün toplumu etkiledi, büyük sempati topladı. Milyonları ekrana kilitledi.

Artvin'de bir resmi kurumda görev yapan Ümmü Gülsüm Genç’in azmi ve başarısı, hemşerilerinin de gurur kaynağı oldu. Ümmü Gülsüm'ü büyük bir gururla izlediklerini belirten hemşehrileri adına konuşan muhtar Mustafa Penek, “Kendisini tebrik ediyoruz, Artvin'in medar-ı iftiharı oldu. Hem kendisini hem de onu yetiştiren âileyi tebrik ediyoruz” dedi.

Bir engelli vatandaşımız ise, “Ümmü Gülsüm kardeşimi tv’de izledikten sonra bugüne kadar az da olsa taşıdığım engellilik kompleksimi attım, artık asıl engelin inançsızlık olduğunu biliyorum. O bizim iftihar kaynağımız olmakla kalmadı, hepimize taptaze bir moral verdi, başımızı dik etti” dedi.

CB Erdoğan da Ümmü Gülsüm ile sosyal medya üzerinden canlı konuştu ve tebrik edip Ankara’ya dâvet etti. Türkiye’nin bu güzellikleri bütün dünya engellileri için güzel bir örnek teşkil ediyor.. 13.01.2020

Haberi 13 Ocak 2020, 09:42 tarihinde Ayşe Hatunhekim eklemiş,  ve 0 yorum yapılmıştır.
İlgili Diğer Haberler - TÜMÜ
YukarıGeriAna Sayfa
Üç büyük olay...
14 Temmuz 2020, 00:01

ALINTI YAZILAR

Tüm Yazarlar

YAZARLARIMIZ

Tüm Yazarlar

Son Eklenen Galeriler

Anket

YENİ DÖNEMDE MASKE TAKMAYANLARA CEZA


  Diğer anketler

Facebook