Utanmıyorsan dilediğini yap..

Bu kadar yüzsüzlük olmaz demeyin CHP bundan fazlasını da yapar...
CHP medyasının amiral gemisi Halk Tv aldığı emirle yayını yarıda kesti... Muharrem İnce'nin açıklamalarından CHP yönetiminin ne denli rahatsız olduklarının en açık işareti bu oldu.. Ne demişler "utanmıyorsan dilediğini yap" demişler.

Muharrem İnce'nin "Biz ona güveniyoruz' dememesi ciğerimi dağladı" sözleriyle tepki gösterdiği CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak ise, sosyal medyadan açıklama yaptı. "Sakin olmamız gereken günlerdeyiz" diyen Öztrak, yaptığı açıklamada "saray" yalanını pişkince sürdürmeye devam etti.

"Külliye'ye giden CHP'li" yalanı elinde patlayan CHP yönetimi, Muharrem İnce'nin açıklamalarının ardından hedef tahtasına oturtuldu. Kendisine CHP Genel Merkezi'nin komplo kurduğunu söyleyen İnce'ye cevap, komplonun merkezinde bulunan Faik Öztrak'tan geldi.

Sözcü yazarı Rahmi Turan'ın 'Külliye'ye giden isim Muharrem İnce' iddiası gündemi karıştırdı. İddiaların odağındaki isim olan İnce, önce Kılıçdaroğlu'na sonra da CHP Sözcüsü Faik Öztrak'a tepki gösterdi. İnce'nin tepkisine Öztrak "Sakin kalmalıyız" diyerek cevap verdi.

"CHP'ye kumpas kuruldu" komedyası...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP'li Muharrem İnce'nin memleketi Yalova'da kameraların karşısına geçerek yaptığı (Halk Tv’nin CHP’den gelen emirle yarıda kestiği) açıklamanın ardından Twitter'dan uyarıda bulundu.

Öztrak, "Sarayın CHP'ye kurmaya çalıştığı kumpasın değirmenine hiçbir partilimizin su taşımaması ve sakin olmamız gereken günlerdeyiz" dedi.

Halk bu tür açıklamalara büyük tepki gösteriyor. En hızlı CHP taraftarları bile “bu denli yüzsüzlük olmaz” diyerek tepki vermeye başladılar…

Gürsel Tekin de konuştu

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Muharrem İnce'nin açıklamalarını değerlendirdi. Gürsel Tekin herkesi daha da kızdıran ve hattâ acı acı güldürren sözlerle kuyruğu dik tutmaya çalıştı:

"CHP'yi ayakta tutun gelenekleri, kurallarıdır.Türkiye gündemini öteleyen ve hepimizi üzen bir olaydır. Genel Başkanımız kısa sürede meseleyi çözecektir. Sayın İnce söyledikleri çok ağır laflardı. CHP'de tabi ki yanlış siyasetçiler olabilir, ama bunların CHP'yi esir alacak güçler olduğuna inanmıyorum.

(........) Biz bu konuyu ciddiye alarak biraz hata yaptık. Bu tartışmadan dolayı CHP'de bir değişim olacağına inanmıyorum. CHP tüm bu meselelerin üstesinden gelecektir, biraz sabırlı olun."

Muharrem İnce tepki gösterdi

Memleketi Yalova'da açıklama yapan İnce, Öztrak'ı da eleştirerek şunları söylemişti:

"Genel Başkan'ın ve Parti Sözcüsü'nün 'Biz ona güveniyoruz' dememeleri ciğerimi dağladı. Kumpas mı var? Sen malzemeyi verirsen kumpas olur. Dedikoduyu kim çıkarıyor arkadaşlar? Dedikodu CHP Genel Merkezi'nde mi çıkıyor AK Parti'den mi? Gazeteci 'doğrulattım' diyor. Varsa dedim giden kişi CHP'li olamaz ama CHP'de bulunabilir. CHP'li olanlarla CHP'de bulunanlar aynı kişi değil. Onlar parti tökezleyince giderler. Onlar milletvekili olmak için gelmişler, çıkar için gelmiştir."

"Kılıçdaroğlu'nu telefonla aradım"

Sözcü yazarı Rahmi Turan'ın 'Külliye'ye Muharrem İnce gitti' iddiası gündemi sarsmaya devam ederken Muharrem İnce iddialarla ilgili canlı yayında açıklama yaptı. Haber çıkınca Kılıçdaroğlu'nu aradığını söyleyen İnce, "Genel Başkan'a telefonda 'Yalan var' dedim" şeklinde konuştu.

Lâkin Muharrem İnce’nin “kanıtlasınlar kendimi Taksim’de yakarım” sözlerine karşılık çok da dik durmadığı da gözlerden kaçmadı…

Haberi 25 Kasım 2019, 10:00 tarihinde Şeyhmus Diyarbekirli eklemiş,  ve 0 yorum yapılmıştır.
İlgili Diğer Haberler - TÜMÜ
YukarıGeriAna Sayfa
Üç büyük olay...
14 Temmuz 2020, 00:01

ALINTI YAZILAR

Tüm Yazarlar

YAZARLARIMIZ

Tüm Yazarlar

Son Eklenen Galeriler

Anket

YENİ DÖNEMDE MASKE TAKMAYANLARA CEZA


  Diğer anketler

Facebook