Evrenesoğlu nalları dikti..

Solucanları bol olsun... Sahte peygamber (son Müseylemetül Kezzab) çakma mehdi İskender Evrenesoğlu, memleketi ABD'de öldü! Cenazesiyle ilgili açıklama geldi. Kendisini Resûl ve «mehdi» ilân eden şerefsiz İskender Evrenesoğlu, uzun yıllardır yaşadığı ABD'de öldü.

Bir dönem uzun süre kendinden söz ettiren sahte Peygamber İskender Evrenesoğlu, uzun yıllardır yaşadığı ABD’nin Virginia Eyaleti Norfolk kentinde öldü.

ABC Gazetesi Washington temsilcisi Yılmaz Polat’ın haberine göre; Turgut Özal döneminde 1986’da Devlet Planlama Teşkilatında uzman olarak çalışan İskender Evrenesoğlu, kendisine vahiy geldiğini ve “Risalet Nurları” isimli kitabın Allah tarafından yazdırıldığını iddia etmesiyle tanındı.

Bu delibozuk Evrenesoğlu, FETÖ gibi 90’lı yılların sonunda ABD’ye göç ettikten sonra vakıflar kurdu, televizyon ve çeşitli yayınlarla Türkiye’de irticai faaliyetlerine devam etti.

Geçen yıl mahkeme tarafından kapatılan Medeniyet, İrfan, Hayır, Refah Vakfı’nın (MİHR) kurucusu delibozuk Evrenesoğlu’nun Kur’an-ı Kerim meâli ve tefsir yayını yapan internet siteleri de Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu’nca sakıncalı olduğu gerekçesiyle kısa süre önce kapatıldı.

Leşi maalesef Türkiye'ye getirilecek

Evrenesoğlu’nun cenazesinin Türkiye’ye gönderileceği bildirildi.

Haberi 23 Kasım 2019, 09:40 tarihinde Ayşe Hatunhekim eklemiş,  ve 0 yorum yapılmıştır.
İlgili Diğer Haberler - TÜMÜ
YukarıGeriAna Sayfa
Üç büyük olay...
14 Temmuz 2020, 00:01

ALINTI YAZILAR

Tüm Yazarlar

YAZARLARIMIZ

Tüm Yazarlar

Son Eklenen Galeriler

Anket

YENİ DÖNEMDE MASKE TAKMAYANLARA CEZA


  Diğer anketler

Facebook